Webové prezentace a eLearning

Tvorba webových prezentací

V současné době existuje mnoho firem, které se zabývají tvorbou a designem webových stránek ať už pro osobní potřebu nebo pro podnikatele. Cena těchto webových prezentací se pohybuje v řádech tisíců. Existuje ale daleko levnější a přesto srovnatelně kvalitní cesta. Touto cestou bych Vám rád nabídl instalaci některého s opensourcových redakčních systémů (např. WordPress, Joomla, Drupal, phpBB, DokuWiki, PrestaShop, atd.) a to za zlomek ceny originálního webu.

Ukázky webových stránek a eLearningu na opensource redakčním systému:

Co je to eLearning

Existuje spousta různého softwaru určeného pro vzdělávání. Jsou to různá cvičení, texty, obrázky a mnoho dalšího. Málokterý program nainstalovaný do počítače ale poskytuje učiteli zpětnou vazbu a zároveň žákovi možnost pracovat kdekoliv. Řešením je eLearning – internetová platforma, kde má každý žák pro přihlášení své uživatelské jméno a učitel má příležitost vytvářet materiály a cvičení přímo na míru svým hodinám. Zároveň může vyučující sledovat individuální pokrok, chyby a celou práci každého jednotlivého žáka.

Jak na to

Jsou firmy, které nabízejí své vlastní eLearningové služby a to za ceny v rozmezí 1500 – 3500 Kč měsíčně. Na druhou stranu také existují možnosti za pomoci opensourcových platforem. U těch pak stačí správná instalace a následně je už jen na jednotlivých vyučujících, jak celý systém naplní. Žádné další poplatky, žádné další výdaje (kromě hostingu webu).

Proto bych rád touto cestou nabídl své služby při instalaci některého z vyzkoušených opensourcových eLearningových systémů. Malou ochutnávku si můžete vyzkoušet na Sadman’s Education, který jsem vytvožil pro ZŠ Chrudim Dr. J. Malíka. Pro přihlášení použijte následující údaje:

  • uživatelské jméno: guest
  • heslo: heslo

Webové stránky a eLearning

Ne každý je v dnešní době odborníkem v práci s výpočetní technikou a IT technologiemi. Proto nabízím školení a semináře k provozu a obsluze všech opensourcových platforem, jejichž instalaci nabízím (WordPress, Claroline, atd.). Tyto semináře je možné uskutečnit přímo na Vašem pracovišti nebo prostory pro vzdělávání zajistím sám.

Komentáře jsou uzavřeny.